Świadome odżywianie a nawyki

 

Nawyki to nasza druga natura. Masz już dość nieskutecznych diet, ciągłych zakazów, obwarowań i odgórnie narzuconych reguł? Osoby, które ciągle walczą z nadwagą stosują dwa wzorce: jedzenie restrykcyjne - czyli zwykle dieta ze skrupulatnie obliczoną liczbą kalorii, podczas której niestety z upływem czasu przygasa motywacja. w takiej sytuacji często narasta frustracja z powodu zakazów i braku możliwości swobodnego wyboru, co w konsekwencji doprowadza do drugiego skrajnego modelu odżywiania czyli objadania.

Zastanawiasz się czasami dlaczego osoby szczupłe utrzymują stała masę ciała i jedzą dokładnie tyle ile trzeba? z pewnością widzisz, że nie skupiają się specjalnie na liczeniu kalorii i nie myślą obsesyjnie o jedzeniu. Wydaje Ci się to niesprawiedliwe, a może sądzisz, że poznali ukrytą prawdę? Otóż, cała tajemnica tkwi w odnalezieniu środka - czyli spożywaniu posiłków w sposób instynktowny, zgodny z własnymi potrzebami. Ale jak tego dokonać? Jak opanować swój metabolizm i jak wsłuchać się w potrzeby organizmu?

W książce pt. "Świadome odżywianie a nawyki" znajdziecie Państwo cenne wskazówki, które prowadzą do zmiany dotychczasowych zachowań. Poznacie model jedzenia instynktownego opartego na skali głodu i sytości. Dowiecie się jakie emocje towarzyszą jedzeniu, dlaczego niektórzy jedzą, choć nie są głodni, jakie zaspakajają potrzeby. Czytając książkę nauczycie się jak zmienić nawyk krok po kroku, aby wyjść ze starych schematów, ponieważ jest to jedyna droga by utrzymać osiągnięty cel.

Polecam każdemu, kto walczy z nadwagą i swoimi przyzwyczajeniami.

Beata Feldmann

 

Książkę można zamawiać telefonicznie lub drogą mailową za jedyne 40 zł.

tel: +48 604 515 333; e-mail: info@dietetykakliniczna.pl

http://www.eam.pl